Darování krve ve škole
- 11. 11. 2025
- Minut čtení: 1
dne 10. října 2025 se uskutečnila akce „Darování krve se školou“, které se zúčastnilo 21 studentů, včetně tří bývalých studentů. Cílem bylo podpořit dobrovolné dárcovství krve a zvýšit povědomí o jeho významu. Z celkového počtu účastníků mohlo krev darovat 17 studentů, někteří byli z dárcovství dočasně vyřazení z důvodu nedávné dovolené v zahraničí a někteří měli zvýšené leukocyty. Akce proběhla v přátelské atmosféře, studenti projevili zodpovědný přístup a zájem o pokračování této tradice. Transfuzní oddělení ocenilo jejich ochotu a vzorné chování. Za podporu této akce děkuji všem studentům, kteří se aktivně zapojili a tím přispěli k dobrému jménu školy SPŠTŽ a.s. Celkově akce splnila svůj účel a přispěla k rozvoji solidarity a občanské odpovědnosti mezi studenty. Všem zúčastněným studentům děkujeme a věříme, že se za tři měsíce opět setkáme v tak velkém počtu.
autor: Mgr. Martin Svoboda











