Mezinárodní soutěž v kovoobrábění
- 1. 6.
- Minut čtení: 1
Ve dnech 28. 5. – 29. 5. 2026 jsme se zúčastnili soutěže v kovoobrábění ve slovenské Považské Bystrici. Konkurence byla obrovská. Mezi sebou soupeřilo 11 vybraných škol ze Slovenska, Česka a Německa, přičemž každou školu reprezentovali dva žáci.
Za naši školu byli vybráni studenti oboru OB3, Anežka Przeczková a Ondřej Síkora. Úkolem soutěžících bylo zhotovit podle výkresové dokumentace a v přesně stanoveném časovém limitu jeden obrobek na soustruhu a jeden na frézce.
Blížící se konec školní docházky, stres před písemnými i praktickými závěrečnými zkouškami udělaly své. I přes veškerý tlak a náročnost situace chci Anežce a Ondrovi moc poděkovat za jejich obrovskou snahu a vzornou reprezentaci naší školy na této mezinárodní akci.
Autorka: Marie Kisielová













